Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W dniu 13 i 17 listopada  2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt (13.11.2017) i Chłopców (17.11.2017)

w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach wystartowały tym razem tylko  3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców.

Dziewczęta:

1.Gimnazjum Lututów

2.Szkoła Podstawowa w  Walichnowach

3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieruszowie

W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie pokonując drużynę z Szkoły Podstawowej w Walichnowach wynikiem 3:2 i Gimnazjum z Lututowa wynikiem 4:0 .Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Walichnowach  a trzecie drużyna Gimnazjum z Lututowa.

3.Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieruszowie

W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie pokonując drużynę z Szkoły Podstawowej w Czastarach wynikiem 8:2 i Gimnazjum z Lututowa  wynikiem 9:8.Drugie miejsce wywalczyła drużyna Gimnazjum z Lututowa  a trzecie drużyna z Szkoły  Podstawowej w Czastarach

I miejsce  Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieruszowie

II miejsce Gimnazjum Lututów

III miejsce Szkoła Podstawowa w Czastarach

Drużyna chłopcy z Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie, awansowała do zawodów powiatowych,  wygrywając wcześniej eliminacje gminne ze Szkołą Podstawowa nr 2 w Wieruszowie

Pierwsza drużyna w kategorii dziewcząt – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieruszowie i pierwsza drużyna w kategorii chłopców – Szkoła  Podstawowa  nr 3 w Wieruszowie będą reprezentowały nasz powiat w zawodach  rejonowych       (Półfinale Wojewódzkim)

Współorganizatorem zawodów był Powiat Wieruszowski.