XII Miejsce w Polsce Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W dniach 25-27 maja 2018r. w Elblągu odbył się XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku – Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W  zawodach tych startowali uczniowie Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa
w Łubnicach – mistrz województwa łódzkiego,
który reprezentował Gminę Łubnice, Powiat Wieruszowski i Województwo Łódzkie na tych igrzyskach.

Prawo startu w zawodach mieli tylko mistrzowie poszczególnych województw.
Do zawodów w kategorii chłopców zgłoszono 15 zespołów, które podzielono na cztery grupy: A, B ,C, D. W wyniku losowania ZS Łubnice dostała się do grupy B razem
z zespołami Gimnazjum Nr1 z Sanoka oraz Gimnazjum z Jasionówki. W grupach grano systemem każdy z każdym. A oto wyniki:

Gimnazjum Nr 1 Sanok – Gimnazjum Łubnice 5:0

Gimnazjum Jasionówka – Gimnazjum Nr1 Sanok   0:4
Gimnazjum Łubnice – Gimnazjum Jasionówka     1:1

Szczególnych emocji dostarczył mecz z Gimnazjum Jasionówka (woj. podlaskie), gdzie cały mecz toczył się pod dyktando zespołu z Łubnic. Drużyna prowadziła 1:0
i zabrało dosłownie minuty do szczęścia, aby awansować do ścisłej ósemki. Niestety
w ostatniej minucie przepięknym strzałem popisał się zawodnik z Jasionówki doprowadzając do remisu, a tym samym pozbawiając nasz zespół szansy zdobycia wysokiego miejsce w turnieju. Fakt ten podłamał naszych chłopców i odbiło się to na drużynie w następnych meczach. W kolejnym meczu zespół z Łubnic spotkał się
z chłopcami z Gimnazjum Brójce, gdzie po wyrównanej walce i braku szczęścia
( słupek i poprzeczka) ulegli 1:2. W meczu o 11 miejsce ZS w Łubnicach przegrał
z Gimnazjum Nr 3 z Sanoka 0:3 i ostatecznie zajął XII miejsce w kraju.

Skład zespołu z Łubnic:
Bramkarze: Dawid Wójcik i Hubert Chadryś.
Zawodnicy: Dawid Gołębiowski, Filip Kostrzewa, Mateusz Drobina, Jakub Warga, Maciej Maluszczak, Jakub Lipieta, Damian Znamiec, Karol Lipieta, Mateusz Jaśko, Michał Merta. Trener drużyny Michał Pazek.

Koszty wyjazdu i udziału naszej drużyny chłopców w XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku w Elblągu zostały pokryte dzięki pomocy finansowej udzielonej przez: