Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci

 
W dniu 11 czerwca na stadionie MOSiR-u w Kutnie odbył się Finał Wojewódzki w Trójboju  LA dziewcząt i chłopców rocznik 2008 i młodsi w ramach Igrzysk Dzieci.

W zawodach mogły wystartować po 2 najlepsze szkoły  wyłonione z półfinałów wojewódzkich.

W sumie na starcie pojawiło  się 11 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców. Rejon sieradzki reprezentowali uczniowie SP 6 ze Zduńskiej Woli i zwycięzcy rejonu Szkoła Podstawowa nr 2

w Wieruszowie.

Trójbój lekkoatletyczny składa się z 3 konkurencji :

– bieg na 60 m ze startu niskiego

– rzut piłeczką palantową 80 g z rozbiegu

– skok w dal ze strefy

Wyniki uzyskane przez zawodników przeliczane są wg tabel trójbojowych na punkty.

Drużyna składa się z 5 zawodników.

Suma punktów 4 najlepszych zawodników decyduje o miejscu drużyny.

Drużyny dziewcząt i chłopców zostały podzielone na grupy.Chłopcy ze szkoły w Wieruszowie przydzieleni zostali do grupy B.

Pierwszą konkurencją był rzut piłeczką palantową.

Wszyscy przekroczyli granicę 30 m  a 2 nawet 40 m. To dobry prognostyk na dalszą część zawodów

.Druga konkurencja –  bieg na 60 m. Wszyscy chłopcy uzyskują czasy znacznie poniżej 10 s ,w tym 3 rekordy życiowe.

W skoku w dal 4 chłopców uzyskuje wyniki przekraczające 4 m , dla 3 z nich to także rekordy życiowe.

Komisja sędziowska liczy wyniki.Spiker zawodów  podaje miejsca poszczególnych drużyn w odwrotnej kolejności do zajętych miejsc.Dużo czasu mija zanim usłyszymy;

451 pkt i drugie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieruszowie.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieruszowie zajęła II m w Finale Wojewódzkim w Trójboju LA przegrywając zaledwie o 2 pkt  złoty medal.Wielki sukces i wielka radość.

Drużyna wystąpiła w składzie : Marcel Krawczyk, Tomasz Nizio  ,Konrad Pawlak, Eryk

Sikora, Maciej Korytny, rezerwowy Gracjan Baciński, opiekun Krzysztof Piluch.

Marcel Krawczyk zajął III m w punktacji indywidualnej z wynikiem 128 pkt.

Życzymy kolejnych sukcesów sportowych i udanych wakacji.

Zawody pomimo ogromnego upału zostały przeprowadzone bardzo sprawnie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje chłodzące  i smaczny posiłek.

 

 

Wyniki;
1. SP 3 ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI   – 453      / szkoła sportowa /
2. SP 2 WIERUSZÓW                   – 451
3. SP 5 SKIERNIEWICE                    – 436       /szkoła sportowa /
4. SP 2 ŻYCHLIN                                – 374
5. PSP STRZAŁKOWO                       – 372
6 .SP 4 ZELÓW                                    – 360
7. SP 1 OPOCZNO                               – 353
8. SP 205 ŁÓDŹ                                   – 351
9. SP ZDUŃSKA WOLA                     – 341
10. SP NIECHCICE                             – 338
11. SP 9 KUTNO                                  – 291
12. SP 5 ZGIERZ                                 – 228

 

Informacja dostarczona przez opiekuna drużyny.