Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

 

Tradycyjnie jak co roku nowy sportowy rok szkolny PSZS w Wieruszowie rozpoczął Mistrzostwami Powiatu Wieruszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

W dniu 19.09.2019 r. Na kompleksie boisk w Galewicach od godz. 9:00 wystartowały pierwsze biegi w Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na starcie zawodów stanęło 113 uczniów szkół powiatu wieruszowskiego co niestety kolejny raz, jest liczbą mniejszą niż w roku ubiegłym. Tym razem o 14 uczestników.

Zawodnicy reprezentowali trzy gminy:

– Gminę Czastary

– Gminę Galewice

– Gminę Wieruszów

Igrzyska Dzieci 42 zawodników (18 dz. 24 ch.)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 39 zawodników (17 dz. i 22 ch.)

Licealiada 32 zawodników (16 dz. i 16 ch.)

Rywalizacja odbywała się w sześciu biegach, z których po pięciu najlepszych zawodników kwalifikowało się do Mistrzostw Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Po zakończeniu rywalizacji, do Mistrzostw Województwa awansowali:

 

Igrzyska Dzieci.

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. 4-6 – dziewczęta

1.Kaczmarek Zuzanna  – SP Galewice

2.Misiek Amelia – SP Galewice

3.Japińska Zuzanna – SP nr 1 Wieruszów

4.Puchalska Maria – SP Pieczyska

5.Smolis Zofia – SP Galewice

R.6.Puchalska Amelia – SP Osiek

 

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. 4-6 – chłopcy

1.Narożny Kacper – SP Niwiska

2.Kretowicz Jakub – SP nr 2 Wieruszów

3.Gałęza Filip – SP nr 1 Wieruszów

4.Smolis Marcel – SP Galewice

5.Adamski Mateusz SP Galewice

R.6.Oszczęda Stanisław  – SP 1 Wieruszów

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Kategoria: Szkoły Podstawowe Kl. 7-8 – dziewczęta

1.Kłobut Natalia – SP Galewice

2.Kałuzna Emilia – SP nr 1 Wieruszów

3.Kaczmarek Weronika – SP Galewice

4.Konat Malwina – SP Galewice

5.Dabik Małgorzata – SP Pieczyska

R.6.Grundwald Victoria – SP Osiak

 

Kategoria: Szkoły Podstawowe Kl. 7 -8 – chłopcy

1.Matuszek Adam – SP Galewice

2.Redlicki Paweł – SP nr 3 Wieruszów

3.Bryłka Mateusz – SP nr 1 Wieruszów

4.Maciejewski Patryk – SP Czastary

5.Konat Michał – SP Niwiska

R.6.Kruszczyński Adam – SP nr 3 Wieruszów

 

Licealiada

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewcząt

1.Zawierta Magdalena – LO Wieruszów

2.Zawierta Patrycja – LO Wieruszów

3.Łuczak Kinga – ZSP Wieruszów

4.Jasniak Roksana – ZSP Wieruszów

5.Kurek Kinga – ZSP Wieruszów

R.6.Kozłowska Betina – ZSP Wieruszów

 

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy

1.Szczepaniak Jakub – ZSP Wieruszów

2.Namyslak Wojciech – ZSP Wieruszów

3.Napierała Hubert – LO Wieruszów

4.Grądowy Adam – ZSP Wieruszów

5.Olszowiak Piotr – ZSP Wieruszów

R,6.Tokarek Szymon – ZSP Wieruszów

 

Klasyfikacja Szkół-awans do Finau Wojewódzkiego

SP – Galewice – 9

SP – nr 1 Wieruszów – 4

SP – Niwiska – 2

SP – Pieczyska – 2

SP – Czastary – 1

SP – nr 2 Wieruszów – 1

SP – nr 3 Wieruszów – 1

 

Klasyfikacja Gmin

Galewice – 11

Wieruszów – 8

Czastary – 1

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

LO – Wieruszów – 3

ZSP – Wieruszów – 7

 

Wszystkim zawodnikom naszego powiatu życzymy sukcesów w Finale Wojewódzkim.

Współorganizatorem zawodów był Powiat Wieruszowski.

 

Podziękowanie.

PSZS w Wieruszowie wyraża swoje gorące podziękowania nauczycielom wf z gminy Galewice za przygotowanie i sędziowanie zawodów Oraz wszystkim opiekunom ,nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów.

 

Prezes PSZS w Wieruszowie

Jarosław Urbaniak