Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych, i kolejny udany start uczniów z Gimnazjum nr 2

Dnia 15.11.2016 r. w Zelowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych .

W zawodach wzięło udział 12 najlepszych zespołów z województwa, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w swoich rejonach.

Wśród nich po zwycięstwie w zawodach rejonowych znalazła się drużyna dziewcząt z Gimnazjum NR 2 z Wieruszowa.

Zawody rozegrano w czterech grupach po 3 zespoły.

Gimnazjum w Gorzkowicach

Mistrzowie grup grali o miejsca 1-4, drużyny które zajęły 2 miejsce w grupie grały o miejsca 5-8.

Po zaciętej rywalizacji Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie uplasowało się na 3 miejscu zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Województwa Łódzkiego.

Kolejność końcowa:

Im     Gimnazjum w Moszczenicy

I Im   Gimnazjum Nr 2w Skierniewicach

III m   Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie

IV m   Gimnazjum w Gorzkowicach

V m Gimnazjum w Buczku

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie występowała w składzie: Moska Patrycja , Walacik Karolina , Adamska Sandra.

Nauczyciel: Bernardyna Wilk

Z kolei w dniu 16.11.2016 r. w Białej Rawskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Gimnazjalnych .W zawodach chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt wzięło udział 12 najlepszych zespołów z województwa, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w swoich rejonach.

Wśród nich po wywalczeniu drugiego miejsca w rejonie sieradzkim znalazła się drużyna chłopców z Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowa.

Zawody również rozegrano w czterech grupach po 3 zespoły.